INFORMACJE DLA PACJENTA

Zastanawiasz się dlaczego czasem lekarz nie rozumie jak zinterpretować badanie ECG3D serca?

Dzieje się tak, ponieważ badanie ECG3D lub HRECG (w USA) jest badaniem nierefundowanym, stosunkowo mało znanym w Polsce.Jeżeli jakieś badanie jest poza koszykiem świadczeń refundowanych NFZ, lekarze zwykle pomijają tę procedurę i podążają utartą ścieżką wg. standardów.

Dlaczego więc warto wykonać badanie ECG3D pomimo, że nie jest refundowane?

Wiele publikacji naukowych potwierdziło wysoką skuteczność metody badania serca ECG3D przy wykrywaniu zmian w sercu na wczesnym etapie. Badanie ma wysoką czułość i dlatego widać nawet najmniejsze zmiany. W USA badanie HRECG jest powszechnie uznane i doceniane przez lekarzy, wykonywane jako procedura standardowa z ubezpieczenia pacjenta (medicare). Jeżeli w Polsce badanie nie jest refundowane, nie oznacza to, że mamy nie korzystać z ogromnych zalet tej metody, tak jak inni na świecie.

Po co się badamy?

Badamy się dla siebie, po to aby wiedzieć czy są jakieś zmiany, które wymagają leczenia, interwencji lekarza czy tylko obserwacji i kontroli. To bardzo ważne szczególnie w chorobach układu sercowo- naczyniowego. Jest to układ niezwykle wrażliwy i delikatny, zarazem decydujący o pracy całego naszego organizmu. Dlatego należy upewniać się okresowo czy wszystko działa sprawnie. To dla nas ważna jest ta wiedza i świadomość własnego zdrowia.

Co jeżeli mój lekarz nie umie odczytać wyników badania ECG3D?

To nic takiego. Niektórzy lekarze zetknęli się z tą metodą badania, a niektórzy jeszcze nie. Właśnie dlatego oddajemy w twoje ręce gotowe wyniki z opisem lekarskim, które nie wymagają żadnego dodatkowego opisu. Twój lekarz może skorzystać z tej wiedzy i kierować się wynikami wykonanych badań. Może zechcieć wykonać dodatkowe badania, żeby pogłębić diagnostykę. To bardzo dobrze. Nie ma jednego badania „na wszystko”. Im szersza diagnostyka i więcej badań, tym lepiej widać wszystkie zmiany.

Jeżeli chcesz skonsultować wyniki swoich badań?
Jeżeli masz jakiekolwiek pytania odnośnie wyników badań?
Zadzwoń pod numer telefonu: 509 333 188 lub 501 499 774
lub napisz do nas na adres: ecardiopl@gmail.com

Otrzymasz fachową pomoc.